Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty

Cel: wsparcie i pomoc osobom po amputacjach, organizacja wypraw pokazujących, że amputacja nogi lub ręki to nie koniec świata, stworzenie infolinii pomocowej.

Przeczytaj więcej o fundacji
Poza horyzonty

O fundacji

Fundacja Jaśka Meli POZA HORYZONTY działa od siedmiu lat. Od momentu powstania stara się wielopłaszczyznowo pomagać osobom po wypadkach i z wadami wrodzonymi kończyn, które czekają na protezy oraz potrzebują wsparcia psychologicznego i prawnego. Fundacja zbiera pieniądze na protezy, które dają szansę na normalne życie. Jednak proteza nie nadaje życiu celu, to narzędzie. Są ludzie, których protezy stoją przy łóżku, z którego nie chcą wstawać, bo nie widzą sensu. Dlatego my chcemy robić krok dalej.

Fundacja Jaśka Meli POZA HORYZONTY stawia na nogi, dosłownie. Pomagamy osobom po amputacji i z wrodzonymi wadami kończyn, nie tylko w zakupie protez. Chcemy, aby nasi podopieczni wrócili do samodzielnego życia. Nasze podejście do pomagania jest innowacyjne i wielopoziomowe. Uruchomiliśmy infolinię dla osób po amputacji. Codziennie pracownicy działu pomocy odpowiadają na dziesiątki pytań, przede wszystkim tych związanych z opieką i pomocą osobom po amputacji. Oferujemy także konsultacje psychologiczne, ponieważ pogodzenie się ze stratą, jaką jest amputacja nogi lub ręki, jest niezbędne w powrocie do sprawnego funkcjonowania. W dobrze przeprowadzonym procesie protezowania, ważną rolę odgrywa rehabilitacja. Dlatego prowadzimy usprawniające zajęcia na basenie. Pomagamy zebrać pieniądze na protezy, odpowiednie do potrzeb danej osoby.

Dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli POZA HORYZONTY, już po raz piąty, zostanie zorganizowany Poland Business Run, największy charytatywny bieg biznesowy w Polsce. Jednak protezy to tylko narzędzia, a my staramy się pokazać naszym podopiecznym, że amputacja to nie koniec świata, że nadal mogą spełniać swoje marzenia. Przekonać się o tym mają szansę w czasie wypraw, które dla nich organizujemy. To zazwyczaj wyjazdy w góry, które trwają od kilku do kilkunastu dni. Dla protetyków, fizjoterapeutów i pracowników socjalnych przygotowaliśmy kilkumiesięczny kurs, Adapter Osoby Amputowanej, aby mogli lepiej zrozumieć osoby po amputacji i bardziej fachowo im pomagać. Fundacja już od siedmiu lat uczy ludzi samodzielności, sensownego pomagania zamiast wyręczania i niejednokrotnie nadaje nowy sens życia ludziom po amputacji.

Zobacz video
Zobacz video

Odwiedź stronę Fundacji Jaśka Meli POZA HORYZONTY i dowiedz się więcej! pozahoryzonty.org Fundacja POZA HORYZONTY na

pozahoryzonty.org

FACEBOOK

Poza horyzonty