Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?

Cel, który fundacja zrealizuje dzięki wsparciu finansowemu: Uruchomienie programów naukowych i eksperymentalnych oraz badań diagnostycznych, by skutecznie pomagać pacjentom w śpiączce, dla których obecne metody wybudzania są mało skuteczne lub niewystarczające (m.in. z wykorzystaniem komórek macierzystych i stymulatorów układu nerwowego).

Przeczytaj więcej o fundacji
Akogo

O fundacji

Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza w 2002. Celem Fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO? jest pomoc osobom po ciężkich urazach mózgu oraz przebywającym w śpiączce. Wybudowaliśmy Klinikę „Budzik” – dla dzieci w śpiączce. Program realizowany w Klinice przynosi efekty: w ciągu 2,5 roku funkcjonowania „Budzika” (od VII 2013 r.) ze śpiączki wybudziło się 23 pacjentów. Współpracujemy z Profesorem Wojciechem Maksymowiczem przy projekcie „Programu leczenia dorosłych chorych ze śpiączką”, by mógł w Polsce powstać tak potrzebny „Budzik” dla dorosłych, w Olsztynie.

Stworzyliśmy od podstaw wraz z Ministerstwem Zdrowia program „Wybudzanie dzieci ze śpiączki w Fazie B”, wpisany w koszyk świadczeń gwarantowanych NFZ. Z inicjatywy Fundacji uchwałą Sejmu RP 18 kwietnia w Polsce obchodzony jest „Narodowy Dzień Pacjenta w Śpiączce”. Wybudowaliśmy Klinikę „Budzik”, która działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To pierwszy w Polsce wzorcowy ośrodek neurorehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. W Klinice jest 15 łóżek. Pacjenci leczeni są bezpłatnie, a z dziećmi na stałe przebywają ich rodzice / opiekunowie, którzy są stale włączani w proces rehabilitacji. Budowa Kliniki była możliwa dzięki wsparciu wielu Darczyńców, Firm, Fundacji – powstał projekt, jakiego nie było w naszym kraju. Robimy wszystko, aby Klinika świadczyła usługi medyczne na najwyższym, światowym poziomie. Wspierając nasze działania dokładasz cegiełkę do projektu pomocy chorym pogrążonym w śpiączce!

Zobacz video
Zobacz video

Odwiedź stronę Fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO? i dowiedz się więcej!

Fundacja AKOGO? na

akogo.pl
FACEBOOK

Akogo